سنگ و انگشتر فاخر
خانه / انگشتر عقیق / فروش انگشتر عقیق منحصر به فرد

فروش انگشتر عقیق منحصر به فرد

انگشتر عقیق انگشتری با برکت و مفید می باشد که در روایات بر آن تاکید شده است. ائمه و پیامبران از این انگشتر استفاده می کردند و بر ارزش آن در گشایش روزی و دفع بلاها تاکید بسیاری می نمودند.

سنگ عقیق در ایران و انواع آن

انگشتر عقیق

برخی از انواع سنگ های عقیق در ایران:

جگری
سفید
گل سرخی
زرد
آبی
سیاه
یمنی
ابلق و…

امروزه سنگ های عقیق بیشترین استفاده را در کشور ما دارد و توجه بسیاری را به خود جلب کرده. عقیق ها مخصوصا عقیق های یمنی که برای همه شناخته شده است و افراد زیادی تمایل به خرید عقیق یمنی اصل دارند.البته عقیق های بسیاری در رنگهای مختلف به نام یمنی موجود است.این سنگ ارزشمند یکی از انواع سنگ چالسدونی میباشد.

و خود آن نیز از دسته سنگ های کوارتز است که در اکثر نقاط جهان قابل دست رس می باشد و به طور کل در جمع جواهرات نیمه قیمتی به حساب میاید و در بسیاری از رنگها قابل مشاهده است.

مراحل تغییر رنگ در این سنگ بسیار زیاد است بصورتی که ۹۰ درصد سنگ های عقیقی که در بازار موجود است از رنگ طبیعی برخوردار نیستند.

تغییرات سنگ و دست بردن در کار طبیعت

انگشتر عقیق

اکثر سنگهای عقیق ها کدر و نافرم هستند و به صورت خالص جذابیتی از نظر کار روی زیورآلات کمی را دارا می باشد پس لازمه کار این است که سنگ زیباتر به نظر برسد و چشم نوازتر شود تا به نظر خریدار زیباتر و بهتر بچشم بیاید. به همین علت قبل از عرضه به بازار باید مورد تغییرات و تقویت رنگ و یا صاف سازی و شفافیت واقع شود.

انگشتر عقیق

انگشتر عقیق چیست؟مراحل بهبود و یا رنگ سنگ در عقیق به چند صورت انجام می شود مانند تشکیل رنگ دلخواه روی سنگ با اسید و یا تزریق رنگ به درون سنگ از شکستگی های درون سنگ و یا حتی قرار دادن سنگ در معرض حرارت برای یک دست کردن نقاط رنگی متاوت از هم در سنگ عقیق و تیره کردن کردن عقیق به انجام می رسد.

اغلب عقیق ها با رنگ قهوه ای و زرد و قرمز بیشترین موارد برای فرایندهای تغییر رنگ هستند و همچنین عقیق هایی که رنگ آبی و سبز به خود دارند بالاترین تعداد رنگ رزی را دارا هستند.حرارت دادن سنگ عقیق بستگی به خود سنگ دارد و تنها براثر حرارتی که دریافت میکند دچار تغیرات شیمیایی گشته و باعث تغییر رنگ سنگ میگردد.برای مثال عقیق های خاکستری بعد از قرار گرفتن در حرارت به رنگ نارنجی تغییر رنگ میدهند و یا دربعضی از عقیق ها رگه های رنگدار مجزا از یکدیگر به دلیل حرارت دریافتی نرم می شوند به هم وصل میشوند و در درون سنگ رنگی یکدست بدست میاید.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
محمد اسماعیلی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09127190199
آدرس کانال: sangefakher@
پست الکترونیکی: sangefakher@gmail.com